WYBRZEŻE REWALSKIE - INFORMACJE
GÓRA STRONY
GÓRA STRONY
GÓRA STRONY
GÓRA STRONY
GÓRA STRONY

      Wybrzeże Rewalskie to jedno z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych w sezonie letnim miejsc na polskim wybrzeżu. To położony w północnej części województwa zachodniopomorskiego, dynamicznie rozwijający się region turystyczny.

Latarnia morska w Niechorzu Rybackie Łodzie na plaży Ruiny Kościoła w Trzęsaczu

      Klifowy brzeg wraz z piaszczystymi plażami tworzy doskonałe warunki do spędzania długich godzin na plaży. Wybrzeże Rewalskie to aż 18 km takiej plaży.

      Brak przemysłu, czyste morskie powietrze bogate w jod, lasy sosnowo-świerkowe, krystalicznie czysta woda (najczystsza na polskim wybrzeżu) tworzą, doskonały do wypoczynku, łagodny klimat. Wybrzeże Rewalskie poszczycić się może środowiskiem naturalnym, spełniającym najwyższe normy ekologiczne. Inwestycje proekologiczne - oczyszczalnia ścieków dla całej gminy, gazyfikacja wszystkich miejscowości oraz doskonale utrzymane lasy pozwalają na osiąganie najwyższych ekologicznych standardów.

Plaża Plaża Plaża

      Wieczorne spacery po plaży, to nie tylko wypoczynek dla ciała ala też i "dla ducha". Podczas takich wieczornych wycieczek można obserwować niepowtarzalne widoki morza oświetlanego przez zachodzące słońce. Utrwalone na fotografii zachody słońca pozwolą wspominać chwile spędzone na naszym wybrzeżu.

Niepowtarzalne zachody słońca!

      Turysta znajdzie tutaj zabytki, pomniki przyrody, rezerwat, szlaki turystyczne. Znajdują się tutaj również tereny sportowo-rekreacyjne, miejsca do wędkowania i jazdy konnej. Dla turystów i wczasowiczów organizowane są imprezy kulturalne - koncerty, recitale, przedstawienia. Co roku odbywają się imprezy w ramach DNI WYBRZEŻA REWALSKIEGO.
      Dzięki doskonale rozwiniętej bazie noclegowej w gminie liczącej ok. 3 tys. mieszkańców może wypoczywać, w sezonie letnim, do kilkudziesięciu tys. turystów jednocześnie. Wypoczywać można w ponad 200 ośrodkach wczasowych, pensjonatach, hotelach, kwaterach prywatnych oraz na polach namiotowych i campingowych.
      Wiele z domów wczasowych i pensjonatów prowadzi działalność przez cały rok, co pozwala wypoczywać nad morzem nie tylko w upalne słoneczne dni ale i w okresie pięknej polskiej wiosny czy ciepłego września. A jeśli ktoś widział prawdziwy sztorm albo spacerował po osnieżonej plaży ten wie, że warto tu przyjeżdżać również jesienią i zimą.
      W ostatnich latach coraz popularniejsze są pobyty na Wybrzeżu Rewalskim w okresie świąteczno-noworocznym.
      Dzięki zróżnicowanej cenowo ofercie turystycznej każdy może tu znaleźć miejsce dla siebie.

      Wybrzeże Rewalskie zaprasza przez cały rok!

Najlepiej oglądać w Internet Explorer - min. 4.0, rozdzielczość min. 800x600

Copyright H.A.P. 2000 - webmaster R.S.